Glacier Jkt

Durable, stretchable and warm fleece Polartec jacket

 • Bestseller
Color: Black
 • Black
 • Racing Red
 • Navy
 • Indian Teal
 • Macaw Green
 • Sulphur Green
Size
Size Table
119,90 €
150 €

Spend €150,00 more and get free shipping!

Delivery starting at 2,90 €
Free shipping on items over 150 €
Easy exchange and return

Add to favorites

The Glacier fleece jacket is the epitome of comfort and functionality, made with attention to detail and designed to exceed even the expectations of professionals. The alpha and omega of the Glacier jacket is Polartec®'s cutting-edge Power Stretch® Pro™ material, which provides unparalleled flexibility in all four directions. Without losing or changing its shape over the long term. Thanks to this material, the jacket provides absolute freedom of movement, which is desirable in the mountains, in dense forests and on unexplored paths.

Another important feature of the Glacier jacket is its excellent thermo-regulating properties. In cold conditions, the material has the ability to retain body heat in its structure and thus keep its wearer protected from the cold, even in really cold temperatures. But it also offers excellent breathability, i.e. the ability to effectively wick away sweat and moisture while you wear it, keeping your body fresh, dry and ready to give its best.

The Glacier Jacket is an excellent choice as a warm outer layer for dry conditions and a reliable and breathable mid-layer under a waterproof jacket when it rains or snows. Thanks to its uncompromising parameters, it is also a popular choice among professionals such as Himalayan mountaineers, mountain guides and mountain rescuers.

 • Weight 480g
 • Materials Polartec® Power Stretch® Pro™
 • Main material 53% Polyester, 38% Nylon, 9% Elastane

Technical details

 • Durable and quick-drying material that does not stretch
 • Continuous moisture transfer and fast evaporation keep you dry
 • The low-friction finish makes it easy to put on
 • Adjustable bottom hem
 • Adjustable hood to fit under the helmet
 • 2 roomy zippered pockets and 2 reinforced zippered chest pockets
 • Reversible YKK zipper with internal flap and chin guard
 • Athletic fit
 • Plastic zipper pulls with tabs for better grip


Size Chart cm

MenS              M              L                XL              XXL            3XL              
Height in CM172-177175-181179-184183-187186-196190-200
Chest in CM92-9796-101100-107106-112111-118116-125
4.7 / 5 Add a review Ask a question
 • Bundu veľmi rád nosím, ale po prvom raze sa žmolkuje, čo nevyzerá dobre.
  Michal Reviewed on 2.4.2024

  Zajo replied

  Dobrý deň,
  ďakujeme Vám za Vašu spätnú väzbu a ospravedlňujeme sa za akékoľvek nepríjemnosti spôsobené nákupom našich produktov. Vaša spokojnosť je pre nás prioritou a oceňujeme Vašu ochotu podeliť sa o Vaše skúsenosti, ktoré nám pomôžu zlepšovať naše služby či produkty.

  Chápeme Vaše sklamanie spojené s tvorbou žmolkov na našich produktoch. Je dôležité poznamenať, že žmolkovanie je prirodzený proces, ktorý môže ovplyvniť aj vysoko kvalitné materiály, vrátane Polartec Powerstretch. Tento materiál je navrhnutý tak, aby ponúkal vynikajúcu elasticitu a pohodlie, avšak, ako každý textil, môže byť náchylný na určitú mieru žmolkovania, obzvlášť v oblastiach, kde dochádza k intenzívnemu treniu s inými materiálmi.

  Polartec Powerstretch je vybavený technológiou anti-pilling, ktorá zvyšuje odolnosť materiálu voči žmolkovaniu, ale je dôležité pochopiť, že žiadny materiál nie je úplne imúnny voči tomuto javu. Na zmiernenie tvorby žmolkov odporúčame dodržiavať správne postupy pri praní a údržbe, ktoré sú kľúčové pre zachovanie kvality a vzhľadu textílií.

  V prípade, že máte ďalšie otázky alebo obavy, neváhajte nás kontaktovať. Veríme, že spoločne nájdeme spôsob, ako zlepšiť Vašu skúsenosť s našimi produktmi a zabezpečiť Vašu plnú spokojnosť.

  V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať náš zákaznícky servis na adrese support@zajo.net.

  ZAJO tím
  #outdoortothepeople
  Replied on 5.4.2024
Read more reviews
 • Dobrý deň, chcem sa opýtať či sa táto mikina zvykne časom vyťahať a stratiť elasticitu. Mám z nej starší model v XL a mám pocit, že je voľnejšia ako bola. Teraz som si objednal L a XL z nového modelu a rozmýšľam, či si nechať trochu menšiu (viac obtiahnutú) alebo trochu väčšiu. To moje 3-4 ročné XL mi príde voľnejšie ako nové XL a má aj dlhšie rukávy. Tak neviem či sa ozaj vyťahala a ostala voľnejšia alebo ste upravili rozmery/strih pri novších modeloch. Vždy som mal pocit, že menšia by bola lepšia, čiže toto nové L, ak by časom trochu “povolilo”, by bolo akurát. Naopak XL, ak by tiež povolilo, by bolo zas moc veľké, a práve kvôli tomu kupujem novú… Ďakujem za odpoveď

  Dobrý deň,
  ďakujeme za Vašu otázku a záujem o naše produkty.

  Odporúčali by sme Vám hlavne zvoliť veľkosť v ktorej sa lepšie cítite. U materiálu Polartec Powerstretch sme nezaznamenali pri opakovanom používaní a nosení pokles pružnosti ani po rokoch. Skôr si tento materiál zachováva svoj tvar i funkciu. Z funkčného hľadiska (efektívnejšia priedušnosť i termoregulácia) je lepšie, aby Vám bunda priliehala k telu čo najviac.

  V prípade ďalších prianí či otázok neváhajte kontaktovať náš zákaznícky servis na adrese support@zajo.net.

  ZAJO tím
  #outdoortothepeople

Explore more

Fleece jackets
99,90 € 99,90 €